Edukacja w Polsce i na świecie

Zalety niepublicznych przedszkoli i żłobków

Kiedy szukamy żłobka albo przedszkola dla naszego malucha usiłujemy sprawdzić Każdy najdrobniejszy szczegół. Spotykamy się z dyrektorem, nauczycielami, przyglądamy się kuchni, dopytujemy o żywienie. Oczywiście, wielu rodziców nie ma co marzyć o miejscu dla malucha w przedszkolu czy żłobku publicznym. Warto wówczas sprawdzić ofertę niepublicznych placówek.Co oferują niepubliczne przedszkola i żłobki

Teraz, od kiedy likwidowane są publiczne placówki, niepubliczne przedszkola można znaleźć we wszystkich miastach. Oczywiście, im większe miasto, tym większa oferta. Na przykład, kiedy idzie o prywatne żłobki Warszawa ma wiele do zaproponowania. Można bez trudu znaleźć placówkę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Niewielkie grupy, doskonała opieka, dobre posiłki, ponad to zajęcia dodatkowe – wszystko to możemy zagwarantować swojemu maluszkowi zapisując je do dobrego żłobka.

Tak samo jest z przedszkolami. Nawet jeśli dziecko ma dwoje rodziców pracujących na etatach, czasami nie ma możliwości, by dostało miejsce w przedszkolu. Wówczas wyjściem są prywatne placówki. W ostatnich latach opłaty za przedszkole prywatne są porównywalne albo minimalnie wyższe niż za przedszkole publiczne. Jeżeli podliczymy wszystkie koszty zajęć dodatkowych, to w zasadzie nie ma wielkiej różnicy. A prywatne placówki często mają ciekawszą ofertę, większy wachlarz zajęć do wyboru, lepiej wykwalifikowanych opiekunów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze
Naturalnie tak jak w wypadku żłobków i tu duże miejscowości mają większy wybór. Jeżeli chodzi o nursery wroclaw niepubliczne Warszawa ma tego typu placówkę prawie na każdej ulicy. Powodem takiego namnażania się niepublicznych przedszkoli są coraz większe wymagania rodziców i likwidowanie kolejnych miejsc w publicznych placówkach.

Nieważne czy wybierzemy przedszkole publiczne czy prywatne, musimy pamiętać by sprawdzić opinie na jego temat. Ważne jest podejście nauczycieli do maluchów, tryb prowadzenia zajęć, ilość czasu spędzanego na placu zabaw i mnóstwo innych. spory nacisk połóżmy na bezpieczeństwo. Sprawdźmy czy aby na pewno placówka dba o zabezpieczenie wszystkich miejsc, do których małe dzieci nie powinny mieć dostępu. Gdy będziemy przekonani do swojego wyboru i zadowoleni, to i nasze dziecko w przedszkolu będzie miło spędzało czas. A to ma największe znaczenie.