Edukacja w Polsce i na świecie

Zabawki dla naszych pociech są niesamowicie edukacyjne!

Dlaczego dzieci kochają dobrą zabawę? Cóż, pewnie z takiej przyczyny, że są po prostu małymi istotami, a wiadomo, iż ciężko nie zauważyć, że dzieci muszą się wyszaleć. A zresztą nie chodzi wyłącznie o rozrywkę, chociaż i akurat ona jest wielce istotna w życiu dziecka. Należy także doceniać to, iż mimo wszystko zabawa sprawia, że człowiek lepiej się rozwija. Fizycznie, ale również intelektualnie. Dzisiaj czymś niesamowicie ważnym jest to by mieć dziecko, któremu mało brakuje do ideału.

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Często rodzice bardzo przesadzają, lecz tak naprawdę trudno nie docenić faktu, iż jakby nie patrzeć jeżeli przypilnujemy swojego dzieciaczka, po pewnym okresie czasu będzie radził sobie w życiu o wiele lepiej. Tak naprawdę zdrowy dystans do rozwoju własnego dziecka to coś ciężkiego do nauczenia się, lecz ciężko sobie bez niego radzić. Dystans jest ważny w niemal całym życiu, ludzie w zupełności pozbawieni dystansu w zasadzie mają dużo trudniejsze życie, psychika jest ciężka do zrozumienia. Trudno zatem nie docenić rodziców, którzy wiedzą jak bardzo istotne jest to, aby nie przesadzać z wychowywaniem własnego dziecka (czytaj pełen artykuł).

Zabawki dla dzieci

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com

A więc: zakupmy edukacyjne zabawki dla dzieci, lecz nie sądźmy automatycznie, że spowodują one ogromne zmiany. Tzn. efekty z całą pewnością będą, ale oczekiwanie na cuda nie ma żadnego sensu.

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis (http://www.scootive.pl/fingertoys/Fingerboard-Grand-Fingers-Moose), który zapewne Cię zaciekawi. Nie zwlekaj dłużej! Wykonaj to już teraz! Na pewno nie będziesz żałować.

Zresztą w sumie nie samymi zabawkami żyje człowiek. No dobra, ale w istocie które zabawki są najbardziej odpowiednie? Jest ich w XXI wieku od zatrzęsienia, to nie 1980 rok, zatem wystarczy pójść do typowego sklepu z zabawkami, aby bez najmniejszego kłopotu wybrać jedną spośród setek zabawek. Chociaż w sumie wielki wybór zabawek to również spory kłopot. Zapamiętajmy jedno: zabawki muszą być bardzo bezpieczne, ciężko nie doceniać takich zabawek, które mają wszelkie atesty.

Szczególnie tymi zabawkami, które są mocno godne polecenia są zabawki zwiększające zdolności językowe. Skoro małe dzieci mega szybko powiększają zasób swojego słownictwa, ciężko nie docenić takich zabawek, które mogą sprawić, że nasze dziecko w bardzo młodym wieku zdoła opanować przynajmniej podstawę języka angielskiego albo niemieckiego (zobacz tu).