Dlaczego warto iść na studia?

To cieszy, że wzrasta w naszym kraju liczba osób posiadających dobre wykształcenie. Chociaż dosyć często krytykuje się trochę jakość studiów, to tak naprawdę można napisać jedno - praktycznie każdy absolwent uczelni, jeżeli naturalnie ma trochę oleju w głowie oraz chęci do działania, może być prawdziwym skarbem dla dających pracę.
Bardzo często można usłyszeć, że szczególnie młodzi ludzie są słabymi pracownikami. To fałsz! Najzwyczajniej sytuacja na polskim rynku pracy jest wciąż daleka od perfekcji. Na przykład statystyczny Austriak albo Amerykanin nie jest inteligentniejszy od Kowalskiego, a w zasadzie nie ma wielkich problemów z dostaniem pracy.

Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Chociaż oczywiście czymś w pełni jasnym jest to, że jeżeli nie chcielibyśmy potem narzekać na beznadziejne perspektywy, ciągłą niepewność o przyszłość, bez dwóch zdań powinniśmy sensownie podejść do własnej edukacji. Zatem: które studia są aktualnie smakowitym kąskiem? Tzn., gdzie iść, aby później najzwyczajniej znaleźć niezłą pracę? Takowych kierunków jest sporo, a tekst nie jest opasłą księgą, zatem można powiedzieć, że dokładne opisanie wszystkich kierunków nie jest realne. Jednakże bez paniki, coś tam zawsze można napisać. A może komunikacja społeczna to kierunek, który może dać korzystne perspektywy na przyszłe lata (komunikacja społeczna na wste)?

A w szczególności w naszej stolicy całkiem sporo stanowisk pracy czeka na właśnie absolwentów takowych kierunków. Sporo się mówi o tym, że humaniści nie mają świetlanych perspektyw. Zapewne absolwent prawa ma sporo większe szanse na dobrą pracę i atrakcyjne wynagrodzenie, lecz nie przesadzajmy. Dobrze rozumujący człowiek tak czy siak zadba o siebie. Być może w tym artykule jest zbyt wiele optymizmu, lecz czyż jest sens nieustannego żalenia się? Starajmy się myśleć nieco bardziej pozytywnie, a będzie dobrze! Porada - warto porozglądać się za tak zwanym złotym środkiem, a więc perfekcyjnym kierunkiem.Łatwo powiedzieć, a ciężej trafić na takie studia magisterskie, które są w stanie dać niezłą przyszłość (http://www.wste.edu.pl/), ale do tego nie będą wielką katorgą. Dużo osób wybiera taki kierunek, który najzupełniej ich nie rajcuje. A potem jest płacz, bo w końcu przydałoby się ukończyć te studia.