Nasze prawo

Wsparcie jest konieczne każdemu z nas. Czy masz się do kogo zwrócić? W jakich sytuacjach prosisz innych o pomoc?

Każdy z nas chce wsparcia, w każdym momencie życia. Możemy o tym nie myśleć świadomie albo odsuwać ten fakt na bok, jednakże fakt jest niezmienny. Po prostu ciężko radzić sobie samemu, ciężko sobie ze wszystkim poradzić samodzielnie. Choć mamy optymistyczne podejście do życia, to jednak przychodzą zawsze mniej udane dni, a wtedy jest niezbędna pomocna dłoń.

Największe wsparcie odnajdziemy wśród najbliższych. Na początku jest to wsparcie mamy, taty i rodzeństwa, później, kiedy my zakładamy rodzinę, to naszą główną podporą jest nasz partner. Gdy mamy swoje dzieci to my powinniśmy je wspierać, gdyż przed nimi przecież jeszcze tyle wszystkiego. Być może i od nich otrzymamy wsparcie, gdy będą już starsze i będziemy ich wtedy jeszcze bardziej potrzebować. Zresztą, nieduże dzieci także są wielkim wparciem,

Radca prawny

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

gdy już straciliśmy wiarę w ludzkość, w jej dobre zamiary, gdy mamy dość życia, dzieci potrafią nas ponieść na duchu, pokazać, że jest inaczej. Umiemy żyć dla nich, walczyć dla nich i radować się ich powodzeniem. A to, gdy mówią, że nas kochają albo wyrażają to na swój sposób, jest najlepszym podziękowaniem za to wsparcie i ofiarowanie swojej miłości.

W codziennym życiu, gdzie nie są specjalnie ważne relacje rodzinne tylko społeczne kontakty, również jesteśmy w stanie znaleźć wiele oznak wsparcia. Zależy oczywiście, jakie mamy potrzeby. Od razu można pomyśleć o pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej. To specjalista, który umie nam pomóc, jeśli psychicznie nie czujemy się zbyt komfortowo. Lekarz wyleczy nas z chorób, a adwokat ( zobacz: lub prawnik ob(adwokat sieradz)s w wielu sprawach. Oczywiście, zależy również gdzie mieszkamy, bo pewnie w dużych ośrodkach miejskich (Warszawa, Wrocław czy Szczecin) łatwiej odnaleźć gabinet psychologiczny czy kancelarię prawną, niż w mniejszych miejscowościach, dlatego tak na przykład na terenach wiejskich istotna jest rodzina. Autor:

Na wsi też ważną rolę odgrywa ksiądz, bo z racji braku innych autorytetów, a także z tradycji, idzie się do księdza, jak do psychologia, adwokata i lekarza. Wszystko więc zależy, jakie mamy możliwości i czy faktycznie chcemy z nich skorzystać. Niemniej, powinniśmy przyjmować wsparcie, jakie jest dla nas osiągalne, to najlepszy sposób, aby poczuć się lepiej, żeby lepiej radzić sobie z wieloma problemami.