Prawo w sektorze budowlanym

Prawo inwestycji budowlanych

Każdy człowiek prędzej czy później wysnuwa wniosek, że dobrze byłoby posiadać swoje mieszkanie a może i dom. Gdy już podejmiemy decyzję rozpoczyna się zawiły proces nabywania lub budowania nieruchomości. Sporo ludzi dziś decyduje się na zakup domu od dewelopera. Niezależnie od tego czy kupujemy czy budujemy dom musimy zapoznać się z przepisami, które obowiązują w tej dziedzinie.

Przepisy budowlane określają praktycznie wszystko, co wiąże się z inwestycjami w nieruchomości. Począwszy od projektu, przez standardy wykonania, kontrola, sprawy wiążące się z ochroną środowiska, aż do działalności osób związanych z budownictwem.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Na co zwracać uwagę
Funkcjonującej obecnie prawo budowlane wprowadzono w 1994 roku. Istotne jest, żeby choćby w średnim stopniu mieć świadomość, co mówią te przepisy. Wtedy będziemy mieli wiedzę, czego musimy wymagać od dewelopera. Niestety zdarza się, że całkiem dobrze funkcjonują firmy, które prawo traktują dość umownie. Zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą, sprawdźmy co do tej pory zrobiła. Powinniśmy również dopytać innych klientów, poszukać opinii w internecie. Wszystko po to, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie.

Wszyscy chcemy mieć mieszkania (projekty domów z poddaszem), czy mieszkanie zbudowane zgodnie z najlepszymi standardami. Chcemy by miejsce, w którym zamieszkamy dawało poczucie bezpieczeństwa. Liczymy na to, że budynek zrobiony jest z świetnych materiałów, że ściany nie będą pękać po kilku miesiącach, a podłogi będą równo ułożone.

Wymagaj jakości
Należy wiedzieć co mówią przepisy budowlane, choćby ogólnie. Jeśli inwestujemy w naszą nieruchomość duże środki, to chcemy za nie otrzymać najwyższą jakość. Gwarantują nam to przedsiębiorstwa, które funkcjonują na rynku od dawna oraz naturalnie zgodnie z prawem. Nie wahajmy się sprawdzać i dopytywać. dom (polecamy projekty tanich domów) czy mieszkanie to przecież zwykle inwestycja na długie lata, a nawet na całe życie. Firma, która podejmuje się zbudowania naszego domu musi dawać gwarancję, że spełnia on wszelkie wymogi i dzięki temu otrzymamy bez kłopotu pozwolenie na użytkowanie.

Dom to spokojna przystań każdego człowieka. Gdy decydujemy się na budowę czy zakup swojego domu dołóżmy starań, żeby| miejsce to spełniało wszystkie nasze wymagania.