Edukacja w Polsce i na świecie

Najlepsze zabawki dla najmłodszych

Kiedy oczekujemy na dzień narodzin naszego malucha, zwykle snujemy rozmaite plany. Myślimy o tym, do kogo będzie podobne, kim zostanie w przyszłości. Niejedni rodzice już widzą oczami wyobraźni, jak ich maleństwo zalicza najlepsze uczelnie i jest wielkiej sławy lekarzem albo genialnym sportowcem. Są to oczywiście tylko nasze pragnienia. Z autopsji wiemy dobrze, że dzieci zupełnie nie chcą w tej kwestii stosować się do wskazówek starszych opiekunów, tylko konsekwentnie idą swoją ścieżką. I rozumiemy, że nie będziemy w stanie tego naszym latoroślom zabronić. Ale można również umiejętnie sterować decyzjami naszych dzieci, we właściwy sposób je edukując.

resorak

Autor: Peter Zoon
Źródło: http://www.flickr.com
Zabawki dla dzieci zwykle są w stanie opanować ogromną przestrzeń ich pokoiku. Dzieciaki otrzymują w prezencie różne przytulanki przy każdej okazji, a kiedy mamy dużą rodzinę, to w niedługim czasie zbiera się spora kolekcja. To naturalnie niezwykle uprzejmie ze strony naszych bliskich, ale trzeba powiedzieć im, że maluszkowi przydałoby się coś jeszcze.

Nasi rodzicie nie posiadali dostępu do takich wydawnictw o nowoczesnym rodzicielstwie, a więc wszelką wiedzę zdobywali u rodziny i znajomych, jak również uczyli się na swoich błędach. Dzisiejsi rodzice mogą brać przykład z wielu magazynów, a także odpowiednich serwisów, czy audycji w telewizji. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie tematyką dziecięcą, zakłady zaczęły produkować Linkbaby, które od razu zrobiły furorę wśród rodziców.

Pozwalają one naszym dzieciom zdobywać nowe zdolności. Prowokują one dzieciaki do twórczego myślenia, jak również ćwiczenia koordynacji ruchowej. Zabawki mają pewne przedziały wiekowe, które jednak nie są sztywne. Niektóre maluchy przecież dojrzewają szybciej od rówieśników. Tego typu zabawki są doskonałych połączeniem zabawy i nauki. Mnóstwo takich zabawek z opcją głosu posiada również – zobacz – wersję w obcym języku. Dzięki temu nasz maluch już od małego osłuchuje się z tym językiem, co w przyszłości ułatwi mu jego naukę. Również dla starszych dzieci warto wybierać zabawki, które prowokują do myślenia, na przykład gry planszowe, które właśnie przeżywają renesans.