Edukacja w Polsce i na świecie

Maty i kołyski dla noworodków. Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne to zabawki edukacyjne, które są doskonałe już dla trzymiesięcznego malucha. Nazywane są matami edukacyjnymi, jako że znakomicie pobudzają różne zmysły maluszka zarówno słuchu, dotyku jak i wzroku.

Maty te posiadają tzw. pałąki, z których zwisają przeróżne grzechotki, lustereczka, maskotki.

Mata piankowa – puzzle

Autor: www.babymama.pl
Źródło: www.babymama.pl

Kolorowe maty edukacyjne są dostępne w różnych kształtach np. prostokąta, kwadratu czy koła, ale najważniejsze jest to, aby miały odpowiedni rozmiar. Dziecko musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby mogło się na nich swobodnie przekręcać i obracać. Najlepiej jeszcze, aby brzegi takiej maty były zakończone takimi miękkimi poduszeczkami . O funkcjonalności takiej maty świadczy też to, czy da się ją w łatwy i szybki sposób rozłożyć i złożyć. Dzięki takim matom dzieci dobrze się rozwijają.
Co lepsze dla malucha łóżeczko czy kołyska?
Bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka mają kołyski.

Hej, spójrz na portal (https://dentistree.pl/cennik/)!, to niesamowite, że jeszcze raz tak szybko wrzucili tam coś aż tak ciekawego, musisz to koniecznie sprawdzić!

Takie rytmiczne bujanie malucha w przód i w tył aktywizuje układ przedsionkowy mózgu niemowlaka, co znakomicie wpływa na prawidłowe napięcie mięśni oraz na prawidłową sylwetkę ciała. W związku z tym warto jest przez pierwsze 3-5 miesięcy życia malucha używać kołyskę zamiast łóżeczka.

Kołyskę należy oczywiście wyposażyć w pasujący materacyk. Powinien on być wykonany z dobrej jakości materiałów syntetycznych, być w miarę twardy oraz powinien być dobrze dobrany do rozmiarów kołyski. Ponadto materac taki powinien posiadać pokrowiec wodoodporny. Dzięki temu mocz dziecka, który może przedostać się z pieluszki, nie przedostanie się do materaca.
Kołyski dla niemowląt mają wiele zalet, ale również posiadają minusy. Największym minusem jest to, że kołyski nie poużywamy za długo, gdyż maluch. Kolejną wadą jest to, że nie należą one do najtańszych, cena jest zazwyczaj wysoka. Przedział cenowy za kołyskę to od około 200 zł do nawet tysiąca złotych. Ale czego nie robi się dla prawidłowego rozwoju naszego ukochanego maluszka. Dzieci kochają kołysanie. Takie monotonne ruchy bardzo szybko i skutecznie je usypiają. Poza tym wiele badańwielu naukowców udowadnia, że kołyski naprawdę mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka.