Jak duże szanse stoją przed kadrą nauczycielską podczas niżu demograficznego?

Nauczyciele w tym momencie nie są już raczej tak zwanymi świętymi krowami. W końcu dzisiaj mamy znaczący niż demograficzny. Jeżeli pomniejszyła się ilość dzieci, nie może zbytnio zdziwić, że brak pracy to coraz bardziej poważne zjawisko w branży. Oczywiście sytuacja nauczycieli nie jest jakaś tam katastrofalna. Zasadniczo tacy dobrzy nauczyciele nadal robią to co potrafią najlepiej. Zresztą byłoby dobrze, gdyby we wszystkich przypadkach szli na zwolnienie bądź rentę ci nauczyciele, którzy całkowicie nie nadają się do owego jakże ciężkiego fachu.

nauczyciel w czasie lekcji
Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com
No cóż, to na dzień dzisiejszy niestety mało realne - zwłaszcza ta starsza część nauczycieli nierzadko jest niejako pod ochroną. Dobrze, lecz w końcu solidny nauczyciel musi nadal nauczać polskie albo zagraniczne dzieciaki! Solidna edukacja to skarb, co do tego trudno mieć jakieś wątpliwości! Na całe szczęście zwłaszcza w największych miastach nawet brak etatu w zwykłej szkole nie jest aż tak bardzo dobrą przeszkodą w dostaniu zatrudnienia!

W końcu praca dla nauczycieli Warszawa jest wszelaka. Weźmy chociażby pod uwagę pracę w szkołach językowych. W wielu przypadkach kilka godzin w ciągu tygodnia to całkiem spora ilość pieniędzy. Właśnie, nierzadko nauczyciele w państwowych szkołach pracują wbrew pozorom mało... A więc fakty są takie, że zwolnieni nauczyciele powinni przystosować się do nowych realiów. Jednakże spokojna głowa - często jest tak, iż nowa sytuacja jest bardziej korzystna, aniżeli stara!

Akustyka w szkole
Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Godne dużego zainteresowania jest także udzielanie korków. Fakty są takie, że często sytuacja jest taka, iż belfer, który słynie z efektywności może zarobić znaczącą liczbę kasy. To dobrze pokazuje, że nauczyciele tak czy siak mają sporo możliwości. Nie jest powiedziane, iż miejsce belfra jest tylko w państwowej szkole. Chociaż naturalnie korepetycje matematyka Warszawa albo praca w szkołach językowych tak czy siak są zarezerwowane tylko dla najsolidniejszych. Pewnie nieodpowiedni nauczyciel po jakimś czasie straci miejsce pracy. No cóż, tak działa wolny rynek. Krótko podsumowując temat zatrudnienia w edukacji - ciągle w szczególności tacy porządni nauczyciele są w stanie zarobić niemałe pieniądze, a do tego rozwijać naszą młodzież - http://eduexplorer.pl/warszawa/matematyka.