Nasze prawo

Dzięki poradom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w momencie, gdy chcemy założyć swą firmę

Zakładanie spółek w naszym kraju wymaga dopełnienia bardzo wielu formalności, których załatwienie zabiera wiele czasu. W przypadku spółki cywilnej ważne jest pamiętanie o bardzo wielu elementach.

Przepisy w Polsce są tutaj bardzo surowe i nie rodzą pola do wszelkiego rodzaju nadużyć. Umowa cywilna powinna zawierać takie informacje, jak informacja o wspólnikach, data podpisania umowy, okres funkcjonowania spółki czy wzmianki wyjaśniające, w jaki sposób dochód będzie rozdzielany. Współwłaścicielami w tego typu spółce nie muszą być wyłącznie osoby fizyczne. Też spółki mają prawo zawierać takie porozumienia.

prawo

Źródło: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest osobą, która fachowo doradzi nam w bardzo ważnych kwestiach, które tyczą się spółek cywilnych. Dzięki jego radom dowiemy się, gdzie pójść w momencie, gdy mamy plany założyć swą firmę. Wizyta w UM bądź też Urzędzie Gminy jest w takiej sytuacji obowiązkiem. Wymagane jest dodanie spółki do ewidencji działalności gospodarczej. Jest to płatne i wynosi ok. stu złotych. Wpis musi być rzetelnie przygotowany i nie ma prawa posiadać żadnych braków. Odwiedzić należy także szereg innych instytucji. Chodzi m.in. o GUS. W nim dostajemy REGON. By go otrzymać trzeba złożyć stosowny wniosek. Później zostaje dopełnienie formalności. Przez nie należy rozumieć pozyskanie wejdź na stronę http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe. Choć nie jest to aktualnie obowiązkową czynnością warto ją posiadać. Bezspornie trzeba za to mieć rachunek firmowy, który należy założyć. Prawnie (kancelaria adwokacka sieradz) posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, acz w praktyce nie ma innego wyboru.

Kancelaria prawna na terenie Katowic gdy tylko dostanie tego typu zadanie będzie w stanie wykonać rejestrację naszej firmy. Jeżeli zajdzie takowa potrzeba będzie ona odpowiedzialny za dopełnienie wszystkich spraw związanych z formalnościami, które dotyczą ZUS jak i US. Dosyć często bywa tak, że poradzenie sobie z tymi instytucjami jest zdecydowanie najtrudniejsze z punktu widzenia stawiającego pierwsze kroki przedsiębiorcy.