Edukacja w Polsce i na świecie

Czy wyliczenie obwodu okręgu jest aż tak trudną operacją matematyczną?

W ostatnim czasie niezmiernie dużo mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest w pewnym sensie królową nauk. To właśnie w pewnej mierze za jej przyczyną nasze życie ulegało w szeregu przypadków licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się także okazało, ogromnie dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest relatywnie mała.

koło

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Pewien odsetek z nich na pewno ma problem z elementarnymi obliczeniami, takimi jak dodawanie czy mnożenie, nie wspominając już o w wyższym stopniu zaawansowanych operacjach. Duża część naszego społeczeństwa także uznaje matematykę za zbędny i nieżyciowy przedmiot. Czy tak jest naprawdę? Otóż okazuje się, że nie zawsze.

W praktyce wielokrotnie może nam przydać się wiedza jak obrobić zdjęcia (zobacz odpowiedź na pytanie tu: program do modyfikacji zdjęć), natomiast tylko nieliczni posiadają stosowną wiedzę, by dokonać tego na pozór skomplikowanego zadania. W życiu niejednokrotnie będziemy zmuszeni do instalowania choćby w naszym mieszkaniu fragmentów w kształcie koła, dlatego tak niesłychanie relewantne jest, abyśmy dokładnie wiedzieli jaki wymiar wybrać. Wzór jak obliczyć obwód koła wielokrotnie jest przez nas uznawany za skomplikowany, natomiast to jedynie zakłamane pozory. Koło jest bowiem figurą geometryczną w której punkty znajdujące się na płaszczyźnie zawsze znajdują się w identycznej odległości od środka, co nazywamy promieniem. pożądane byłoby także w tym miejscu dodać, że obwód koła jest w każdym przypadku adekwatny do średnicy, co bez wątpienia stanowi sumę dwóch promieni. Inne ciekawe rady znajdziesz tutaj: .

Początkowo niewątpliwie będziemy posiadać znaczne trudności z obliczeniem ostatecznego wyniku, natomiast efektywne zastosowanie wzoru wybitnie pomoże nam w końcowym rozwiązaniu. Aby tego dokonać, obowiązkowo również musimy zastosować wskazane jestść liczby Pi, która w tym przypadku wynosi 3,14. Następnym etapem z pewnością jest wykorzystanie wzrostu 2*Pi*r. Dokonanie tego niejako zawiłego obliczenia sprowadza się jedynie do odczytania informacji na temat promienia naszego okręgu.

Zachęcamy Cię do przeczytania następnego wpisu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz ważne informacje. Zatem idź do serwisu stomatolog warszawa wilanów i ciesz się do woli.

Z czasem niewątpliwie nabierzemy praktyki, przez co wybitnie bez trudności będziemy w stanie dokonywać obliczeń.