Czy obliczenie obwodu okręgu jest skomplikowaną operacją?

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się na temat matematyki, która jak się okazuje jest poniekąd królową nauk. To właśnie niejako za jej przyczyną nasze życie ulegało w wielu przypadkach licznym pozytywnym zmianom. Niestety, jak się także okazało, niesłychanie dużo uczniów, zwłaszcza na poziomie podstawowym zaniedbało swoje matematyczne obowiązki, przez co ich wiedza jest względnie mała.

http://www.zaradni.pl/
Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Pewien odsetek z nich bezsprzecznie ma problem z podstawowymi obliczeniami, takimi jak dodawanie czy mnożenie, nie wspominając już o bardziej zaawansowanych operacjach. Duża część naszego społeczeństwa również uznaje matematykę za bezcelowy i nieżyciowy przedmiot. Czy tak jest naprawdę? Otóż okazuje się, że nie zawsze.

W praktyce w szeregu przypadków może nam przydać się wiedza jak obrobić zdjęcia (zobacz odpowiedź na pytanie tutaj: programy do obróbki zdjęć), natomiast jedynie nieliczni posiadają przydatną wiedzę, by dokonać tego na pozór skomplikowanego zadania. W życiu niejednokrotnie będziemy zmuszeni do instalowania choćby w naszym mieszkaniu elementów w kształcie koła, w następstwie tego tak niesłychanie znaczące jest, abyśmy dokładnie wiedzieli jaki wymiar wybrać. Wzór jak obliczyć obwód koła często jest przez nas uznawany za skomplikowany, wprawdzie to tylko zakłamane pozory. Koło jest bowiem figurą geometryczną w której punkty znajdujące się na płaszczyźnie zawsze znajdują się w identycznej odległości od środka, co nazywamy promieniem. warto również w tym miejscu dodać, że obwód koła jest w każdym przypadku adekwatny do średnicy, co bez wątpliwości stanowi sumę dwóch promieni. Inne interesujące rady znajdziesz tutaj: http://tipy.interia.pl/artykul_3669,jak-podzielic-dysk-na-partycje.html.

Początkowo bezsprzecznie będziemy posiadać znaczne trudności z obliczeniem ostatecznego wyniku, tymczasem efektywne zastosowanie wzoru bardzo pomoże nam w końcowym rozwiązaniu. Aby tego dokonać, obowiązkowo również musimy zastosować pożądane byłobyść liczby Pi, która w tym przypadku wynosi 3,14. Następnym etapem bez wątpienia jest wykorzystanie wzrostu 2*Pi*r. Dokonanie tego niejako zawiłego obliczenia sprowadza się wyłącznie do odczytania informacji na temat promienia naszego okręgu. Z czasem z pewnością nabierzemy praktyki, przez co niezwykle bez trudności będziemy w stanie dokonywać obliczeń.