Nasze prawo

Czy księgowość jest trudna?

Skuteczny księgowy w każdej firmie to skarb, zawsze niezwykle zorientowany, doskonale poradzi sobie z najtrudniejszym przepisem podatkowym i znajdzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy tam, gdzie można. Wśród bardzo wielu, praw, podatków i udogodnień podatkowych bardzo prosto jest się zagubić świeżo upieczonemu przedsiębiorcy firmy.

Podatki i składki czyli co spędza sen z powiek każdemu przedsiębiorcy?

Podatek dochodowy od osób fizycznych czyli PIT, jest podatkiem określającym bezpośrednio dochody uzyskiwane od osób fizycznych. Ciekawostką jest, że nie nie ma jako takiej definicji osoby fizycznej – ani w przepisach prawa ani w ordynacji podatkowej. Oprócz podatku dochodowego na właścicielach firm ciąży obowiązek regulowania składek ZUS, Funduszu pracy oraz składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. (Czyt. )

Faktury VAT – kto się myli cierpi dwa razy.

księgowość Aspatrust

Źródło: sxc.hu

Dokument sprzedaży czyli powszechnie znana wszystkim faktura VAT to kolejna sprawa, o której przedsiębiorcy muszą pamiętać.

Jeśli spodobał Ci się ten materiał to kliknij w odnośnik tutaj, który przeniesie Cię do witryny, gdzie zdobędziesz interesujące informacje na omawiany wątek.

Zrobić pomyłkę w nim jest łatwo – pomyłkę poprawić już gorzej, bo wymagać to będzie kolejnego dokumentu rachunkowego. Faktura korygująca albo nota korygująca, bo o tych dokumentach jest mowa, muszą zostać podpisane przez obydwie strony. Tylko pod tym warunkiem, dokument będzie ważny.

Na koniec tego krótkiego przeglądu księgowości kilka słów o opłatach skarbowych. Ostatnią istotną sprawą z punktu widzenia rachunkowości jest sprawa opłat urzędowych. Napisać o nich warto gdyż popełnienie błędu w jej wysokości może nam skutecznie uniemożliwić załatwienie ważnej sprawy. Ustawa o opłacie skarbowej przewiduje możliwość uregulowania zapłacenia za pracę organu administracji publicznej poprzez zakup papieru stemplowego, opatrzenia podania znaczkami, gotówką w kasie urzędu lub w formie bezgotówkowej. (Czyt.

Masz ochotę wzbogacić swą wiedzę? Będzie nam przyjemnie, jeżeli w tym celu przeczytasz informacje ze strony (https://raj-international.net/projekty-systemow-bezpieczenstwa/), które dla Ciebie stworzyliśmy w kolejnym linku.

pełna rachunkowość kraków) Kwotę jaką należy uregulować można sprawdzić w każdym urzędzie skarbowym lub skorzystać z ustawy z 2006r.

Brak znajomości przepisów prawa szkodzi wszystkim, szczególnie przedsiębiorcom. (Czyt. ) Przed założeniem własnej działalności gospodarczej warto zorientować się jakie obowiązki będą na nas ciążyły. Nie oznacza to oczywiście, że musimy stać się specjalistami od rachunkowości, ale w takim przypadku dobrze jest mieć dobrego księgowego u swojego boku gdyż niewiedza nie zwalnia z nas obowiązków.

Źródło: http://aspatrust.com/pl/