• Edukacja w Polsce i na świecie

  Studia podyplomowe umożliwiają pozyskać kolejne umiejętności i dodatkowy zawód

  Studia podyplomowe, stają się aktualnie bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, jakie pomyślnie zakończyły studia II stopnia i chcą nadal się rozwijać w konkretnym kierunku lub chcą znacznie zwiększyć poziom własnej wiedzy, jak też zdolności w innych dziedzinach. Studia podyplomowe pozwalają również uzyskać kolejny zawód, bo kończąc inny kierunek aniżeli ten, jakiego uczono się na magisterce, nabywa się szansę świadczenia pracy w takim kierunku, np. nauczyciel WF-u ma możliwość ukończyć studia podyplomowe na kierunku geograficznym i dzięki temu zyskuje uprawnienia do nauczania również takiego przedmiotu w placówkach edukacyjnych.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Niezbędne zaplecze edukacyjne dla placówek oświaty

  W obecnych czasach ogólnie pojęta nowoczesność dociera już do właściwie wszystkich dziedzin naszego codziennego życia, często zmieniając je wręcz nie do poznania. Jest to jednak świetna wiadomość, gdyż dzięki czemuś takiemu nasze życie codzienne staje się najzwyczajniej łatwiejsze, a praca wielu ludzi może być wykonywana znacznie skuteczniej. Należy przy okazji zwrócić uwagę na to, że tego typu nowoczesne rozwiązania są bardzo pomocne przy szeroko rozumianej edukacji, bo właśnie za ich pomocą możliwe jest o wiele dokładniejsze wpajanie wiedzy wszystkim uczniom.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Logika dla opornych

  Liczne cenne dziedziny wiedzy to teraz coś nadzwyczaj istotnego dla niemal każdej osoby, która troszczy się o swoją szeroką edukacje. W dzisiejszych czasach wybranie dobrych przedmiotów do nauki nie jest jednak zazwyczaj rzeczą banalną, dlatego warto poświęcić na nią trochę czasu i zastanowić się czy nie warto dowiedzieć się przykładowo z logiki, co to jest implikacja. Taka wiedza okazuje się dziś niezwykle wartościowa podczas podejmowania wielu decyzji i kształtowania własnych poglądów.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Fenomen producenta Hot Wheels na rynku

  Na rynku zauważyć daje się znakomita jakość dostępnych do nabycia zabawek. Producenci wciąż prześcigają się w stosowaniu jeszcze bardziej unowocześnionych technik tworzenia zabawek, ale na prowadzeniu wciąż znajduje się marka Hot Wheels. Amerykańska marka wykonująca zabawki na najwyższym poziomie została założona w latach 70. w Ameryce, natomiast do dzisiaj swą działalność sukcesywnie kontynuuje też w rozmaitych krajach europejskich.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Rzeczywista królowa nauk

  Powszechnie uważa się, że to matematyka jest „królową nauk”, wiele osób traci jednak styczność z tą dziedziną nauki w późniejszych etapach edukacji. Większa część zasadniczych dyscyplin naukowych, zarówno przyrodniczych, jak i o charakterze humanistycznym, wywodzi się z logiki. Logika jest podstawowym instrumentem wnioskowania wykorzystywanym zarówno przez specjalistów z dziedziny matematyki, informatyków, jak i filozofów. Jest to przy tym jedyny przedmiot, który występuje na każdym kierunku w programach studiów wyższych uczelni. Humaniści poznają logikę od strony filozoficznej, skupioną na paradoksach i wartościowaniu wyrażeń, natomiast studenci kierunków matematyczno-przyrodniczych zwiększają swoje zdolności w logice matematycznej, w której najważniejszą rolę pełni udowadnianie twierdzeń.