• Normy budowlane,  Prawo w sektorze budowlanym,  Przepisy budowlane

  Ograniczenia prawa własności

  Właściciel działki z zasady może z niej korzystać bez ograniczeń. Może więc na swej działce postawić budynek, prowadzić działalność gospodarczą bądź też inną - pod warunkiem dopełnienia warunków zapisanych m.in. w ustawie Prawo budowlane. Rzecz niby jest prosta. Niestety życie jest czasem przewrotne, potrafi pogmatwać nawet najbardziej łatwe rzeczy.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Czy powinno się zapisać naszego malucha do przedszkoli?

  W ostatnim czasie jesteśmy świadkami niezwykle zażartej dyskusji, która toczy się wobec wieku szkolnego naszych pociech. Wiele rodziców bowiem bez wątpliwości nie chęć posłać swoich dzieci do przedszkola. W tym miejscu powinno się wspomnieć, że temat ten bez wątpienia jest pełen różnorakich niedomówień, skutkiem tego też obowiązkowo trzeba wyjaśnić wszelkie zawiłości, które bezpośrednio go dotyczą. Idąc dalej tym tropem myślenia, wybitnie znaczące jest istotne uświadomienie wszystkim rodzicom, co przedszkole jest w stanie w szeregu przypadków zaoferować naszym dzieciom.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Jakie zabawki mogą być pomocne w nauce?

  Dzieci powinny się bawić, w końcu po to rodzą się dzieciaki! Jednak w wielu przypadkach sytuacja jest taka, że rodziciele chcieliby tak jakby, aby najzwyczajniej ich pociecha niejako nie tylko się bawiła, ale również w dużym stopniu zwiększała swój intelekt. Na szczęście są takie rozwiązania, dzięki którym nareszcie będziemy mogli rzec, że nasze dziecko może się rozwijać o wiele szybciej, aniżeli rówieśnicy. Świetnie, iż tak naprawdę istnieją takie rozwiązania, bo fakty są takie, że każdy rodzic pragnie tego co najwspanialsze dla swojego dziecka. Na pewno godne zainteresowania są klocki magnetyczne geomag - bardzo dobra jakość!