• Nasze prawo

  Pomoc prawna w Krakowie

  Codzienność stawia nas często przed kłopotami natury prawnej. Choćby takie sprawy jak spadek, orzeczenie rozwodu, darowizna, zakup działki, odszkodowanie po wypadku. Można przytoczyć wiele tego typu sytuacji. Czasem jest tak, że nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić z rozwiązaniem w takich chwilach i tracimy przez to bardzo wiele. Warto więc przekonać się do korzystania z pomocy prawnej.

 • Nasze prawo

  Opcje skorzystania z porady prawnej we Wrocławiu

  Patrząc na szczególnie szeroką ofertę, jaką zagwarantować mogą radcy prawni Wrocław odróżnia się szczególnie. Z jakiego powodu – zapyta wielu. Szczególnie przez wzgląd na wielu rezydujących w tym mieście specjalistów w rozmaitych dziedzinach. Radcy prawni ogłaszają swoje oferty także na swoich stronach www, które są bardzo przejrzyste. Właśnie dlatego potencjalni ich klienci mogą znaleźć znakomitą opcję dla siebie. Oferowana pomoc jest na wysokim poziomie, dlatego zawsze warto wybierać rekomendowanych specjalistów.

 • Nasze prawo

  Wynajmowanie pomieszczeń biurowych

  Z biur na dzień dzisiejszy korzysta wiele firm, zarówno tych małych, jak i wielkich korporacji. Często zdarza się jednak, że pomieszczenia tego typu nie są przez przedsiębiorców kupowane na własność, a wyłącznie dzierżawione. Jest to pomysł niosący za sobą sporo korzyści, także natury finansowej. Korzystają z tego rozmaite przedsiębiorstwa i organizacje.

 • Nasze prawo

  Czy księgowość jest trudna?

  Skuteczny księgowy w każdej firmie to skarb, zawsze niezwykle zorientowany, bardzo dobrze da sobie radę z najbardziej zawiłym prawie podatkowym i znajdzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy tam, gdzie jest taka możliwość. Wśród mnogości, ustaw, rozporządzeń i udogodnień podatkowych niezwykle łatwo jest się zagubić zwykłemu właścicielowi firmy.

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Współczesna matura

  W dzisiejszych czasach matura przebiega o wiele inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Zmienił się zakres tematów, jakie do tego testu powinno się umieć, a także system nauczania do matury. Wynika to na przykład z reformy edukacji, która wprowadziła gimnazja, a przy tym skróciła czas nauki w liceum o rok.

 • Nasze prawo

  Usługi outsourcingowe

  Są dwa odmienne sposoby rządzenia działalnością gospodarczą. Istnieją tacy biznesmeni, którzy utrzymują, iż najlepszą sprawą da firmy jest korzystanie tylko i wyłącznie z własnych zasobów ludzkich. Odmienne podejście to pogląd, że bardziej rozsądne jest opłacanie niezależnych firm do danych zadań. Jakie są wady i zalety tych dwóch odmiennych metod?

 • Prawo w sektorze budowlanym

  Pamiętaj o przepisach budowlanych

  Gdy kupujemy albo budujemy dom należy dowiedzieć się jakie przepisy nad obowiązują. Jest to ważne, ponieważ każdy dokument zawierany przy okazji inwestycji budowlanych powinien zgadzać się z przepisami. Gdy już mamy wszelkie pozwolenia, projekty itp. nadchodzi czas, gdy zabieramy się do budowy. Warto zorientować się w jaki sposób powinna wyglądać umowa o roboty budowlane. Bezwzględnie musimy ją podpisać z ekipą.

 • Nasze prawo

  Czy doradztwo podatkowe jest dyscypliną powszechnie uznaną i pożyteczną nie jedynie przedsiębiorcom?

  Sprawy powiązane z finansami i właściwym dysponowaniem budżetem w wypadku dużych firm powierzane są jednostkom wykształconym w tej dyscyplinie. Jak na przykład to wygląda w przypadku osoby, która co roku tylko składa deklarację fiskalną? Każdy, kto miał wcześniej okazję wypełniać PIT 37 musiał się trochę natrudzić, żeby przypadkiem nie złożyć źle uzupełnionego oświadczenia.

 • Nasze prawo

  Doceniajmy pracę twórców – ochrona własności intelektualnej

  Słynnemu włoskiemu skrzypkowi i kompozytorowi, Paganiniemu nigdy w życiu nie zdarzało się zostawiać kart z nutami na pulpicie, ponieważ chronił swą twórczość w obawie przed plagiatem. Kiedy grał podczas prób kadencję w swoim koncercie orkiestra zahipnotyzowana patrzyła, jak macha palcami, urywał melodię i mówił do obserwatorów: "i tak dalej". Rezygnował z niej podczas prób, po to by nikt nie mógł jej skopiować.

 • Nasze prawo

  Czy opanowanie kwestii finansowych w naszej firmie jest proste?

  Uniwersalnie wiadomo, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej to jak najbardziej bardzo dotkliwe zadanie. Jak pokazuje nam praktyka, to tylko nieliczni mogą sobie wielokrotnie pozwolić na swobodne działanie bez żadnych problemów, ze względu na sporą wiedzę na temat rachunkowości oraz innych, często zagmatwanych aspektów prawnych. Wobec takiej sytuacji rzecz jasna jesteśmy zmuszeni do korzystania z wszelkiego rodzaju firm świadczących swoje usługi komercyjnie.

 • Nasze prawo

  Polaków życie na kredyt, czyli co powinniśmy wiedzieć, o następstwach znajdowania się na rejestrze dłużników

  Przejściowy brak pieniędzy nie jest jeszcze końcem świata, zawsze przecież można wziąć kredyt albo pożyczyć niepokaźną kwotę u rodziców. Kwestia przedstawia się o wiele gorzej, kiedy ktoś wpada w spiralę długów i przez większą dni w roku żyje na kredyt. Z tej przyczyny przed przystąpieniem do umowy należy niepobieżnie przeczytać jej warunki. Wybrane z nich mogą przecież okazać się bardzo niekorzystne. A stąd już tylko krok, aby lista dłużników zawierała nazwisko takiego petenta.

 • Nasze prawo

  Działalność dyplomowanych ekspertów prawa

  Zawód prawnika związany jest ze znaczną odpowiedzialnością, tak jak zresztą większa część profesji, które przewidują stykanie się z innymi ludźmi. Zawód ten wiąże się także z wysokim poziomem wiedzy, którą trzeba zdobyć w toku wieloletniej edukacji.

 • Nasze prawo

  Parę faktów o prawie pracy w Polsce

  Poniższy poradnik oferuje parę pożytecznych faktów dla każdego, kto szuka pracy, a obce mu są prawo pracy i różnice w umowach. Myślę, że będzie przydatny zwłaszcza dla absolwentów uczelni, którzy właśnie muszą sobie radzić na rynku pracy i nie znają jego realiów.

 • Nasze prawo

  Szukasz specjalistycznej księgarni prawniczej? Zapraszamy do czytania!

  Podanie definicji prawa przysparza kłopotów nie tylko prawnikom. Załóżmy zatem, że ilu prawników - tyle definicji prawa. Jednak prawo musi być jasne i nie pozostawiać niedomówień ani luk umożliwiających jego różną interpretację lub omijanie go. Niestety w naszym kraju tworzeniem prawa zajmują się nie prawnicy a politycy, co często skutkuje kiepskim poziomem aktów prawnych. Gdyby politycy pragnęli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa to księgarnia prawnicza jest miejscem, które powinni odwiedzić.

 • Nasze prawo

  Jak odzyskać pieniądze od zadłużonej osoby

  W trakcie dzisiejszego kryzysu finansowego ciężko zdecydować się, jak najpewniej prawidłowo zadbać o swoją przyszłość w sytuacji, kiedy pojawiają się problemy związane z niespłacaniem długów przez drugą osobę. Czasem długotrwałe oczekiwanie na spłatę należności nie będzie dziś najbardziej opłacalną możliwością. Co zrobić, żeby odzyskać oszczędności i mieć zagwarantowaną bezpieczną przyszłość?

 • Edukacja w Polsce i na świecie

  Logika dla opornych

  Różne cenne dziedziny wiedzy to teraz coś ponadprzeciętnie kluczowego dla prawie każdej osoby, która przywiązuje wagę o swoją szeroką edukacje. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie odpowiednich przedmiotów do nauki nie bywa jednak zazwyczaj sprawą prostą, dlatego lepiej poświęcić na nią trochę czasu i zastanowić się czy nie warto dowiedzieć się dla przykładu z logiki, co to jest implikacja. Taka wiedza może być obecnie niezwykle wartościowa podczas podejmowania wielu decyzji i kształtowania własnych poglądów.