• Prawo w sektorze budowlanym

  Pamiętaj o przepisach budowlanych

  Kiedy kupujemy lub stawiamy dom musimy wiedzieć jakie przepisy nad obowiązują. Jest to istotne, gdyż każdy dokument zawierany przy podejmowaniu inwestycji budowlanych powinien być zgodny z przepisami. Gdy już uzyskamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. nadchodzi moment, gdy zabieramy się do budowy. Należy sprawdzić w jaki sposób ma być spisana umowa o roboty budowlane. Bezwzględnie musimy ją podpisać z ekipą.

 • Nasze prawo

  Parę faktów o prawie pracy w Polsce

  Ten lapidarny artykuł oferuje trochę praktycznych wiadomości dla bezrobotnego, który rozgląda się za miejscem zatrudnienia, a obce mu są prawo pracy i różnice w umowach. Z pewnością jest pomocny zwłaszcza dla świeżych magistrów, którzy pierwszy raz mają do czynienia z rynkiem pracy i słabo się w nim orientują.

 • Normy budowlane,  Prawo w sektorze budowlanym,  Przepisy budowlane

  Konsultacje inżynierskie a fidic

  Znana z Francji organizacja fidic wymieniana jest wśród nienależących do rządu federacji, honorowanych przez ONZ oraz Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Najważniejszym celem, jaki postawiony jest przez fidic, jest promowanie generalnych spraw i zadań stawianych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Patrząc na obowiązujące dzisiaj prawo własności nieruchomości można zaobserwować różnicę w jego egzekwowaniu, szczególnie gdy przeanalizuje się dane prawo na przestrzeni zmieniających się w naszym kraju ustrojów.