• Prawo w sektorze budowlanym

  Pamiętaj o przepisach budowlanych

  Gdy kupujemy lub stawiamy dom należy dowiedzieć się jakie są przepisy prawa budowlanego. Jest to istotne, ponieważ każdy dokument zawierany przy okazji inwestycji budowlanych musi zgadzać się z prawem. Gdy już mamy wszelkie pozwolenia, projekty itp. nadchodzi moment, gdy zaczynamy budowanie. Dobrze jest zorientować się jak ma wyglądać umowa o roboty budowlane. Absolutnie należy ją podpisać z ekipą.

 • Nasze prawo

  Parę faktów o prawie pracy w Polsce

  Ten tekst oferuje nieco pożytecznych informacji dla każdego, kto poszukuje zatrudnienia, a nie wie jakie znaczenie mają prawo pracy i podstawowe różnice w możliwych do zawarcia kontraktach. Bez wątpienia okaże się przydatny zwłaszcza dla świeżych magistrów, którzy teraz znaleźli się na rynku pracy i czasem się w nim gubią.

 • Normy budowlane,  Prawo w sektorze budowlanym,  Przepisy budowlane

  Konsultacje inżynierskie a fidic

  Wywodząca się z Francji organizacja fidic zaliczana jest do pozarządowych federacji, uznawanych przez ONZ oraz Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Istotnym celem, jaki postawiony został przez fidic, jest promocja generalnych interesów i zadań stawianych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Analizując obowiązujące w obecnym czasie prawo własności nieruchomości można dostrzec zmiany w jego egzekwowaniu, zwłaszcza jeśli przeanalizuje się dane prawo na przestrzeni zmieniających się w Polsce rządów.