dłużnik

21
Mar

Mnogość opcji do wyboru a pomoc profesjonalistów

Banknoty euro
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Niebanalny temat, jakim niewątpliwie jest obecnie skup długów od osób fizycznych, wymaga wręcz opinii oraz rad doświadczonych fachowców. Dzięki dokładnej oraz bardzo wnikliwej analizie czy obserwacji różnych przypadków dysponują oni przydatną, bo praktyczną wiedzą. Jest ona wręcz nieoceniona przy rozwiązywaniu różnego typu problemów wiążących się z odzyskiwaniem długów od osób prywatnych. Dzięki długiej tradycji oraz dostosowaniu się do potrzeb klientów mamy szansę docierania wciąż dalej.
21
Mar

Jak przebiega praca komornika?

Młotek sędziego
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Windykacja jest pojęciem oznaczającym dochodzenie swoich roszczeń. Na ogół wyodrębnia się dwa podstawowe. Pierwszy typ to windykacja polubowna, druga natomiast to windykacja sądowa. Główną różnicą jest tutaj chęć współpracy dłużnika.
14
Mar

Czym zajmuje się komornik?

Porady prawne
Źródło: prawo.legeo.pl
Praca komornika jest bez wątpienia wyjątkowo ciężkim zajęciem. Na ogół ludzie żywią do ludzi wykonujących taki zawód nie tylko niechęć, ale również wręcz agresję. Pierwszą przyczyną takich emocji jest oczywiście zakres jego działań. Zawód komornika jest również zawodem wyjątkowo ryzykownym i wymagającym odwagi. Do podstawowych działań komornika należy zaliczyć ściąganie długów. Proces ten ma sporo części. Po pierwsze windykacja długu opiera się na zajęciu konta bankowego. Konfiskuje się zwykle większą część wynagrodzenia dłużnika, aczkolwiek nie całość, aby nie zabierać wszystkich środków na życie. Czasami jednak ma miejsce taka sytuacja, gdy dłużnik jest bezrobotny i nie ma możliwości tego typu działanie.
Syndicate content