Prawo w sektorze budowlanym

8
Jan

Tech-Max – spółka, jaka zbuduje drogi i hale przemysłowe sprawnie i szybko

Takie inwestycje jak budowa dróg czy hal kojarzone są z pokaźnymi przedsięwzięciami. Realizacją podobnych projektów zajmują się również prywatne osoby, jak Bogumił Wojciechowski. Firma Tech-Max, której jest właścicielem, oferuje szeroką gamę usług w zakresie budowania i umacniania dróg oraz prac ziemnych, nie tylko w miejscu, w którym operuje.
30
Dec

Ograniczenia prawa własności

działka
Autor: Eric Rayner
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciel parceli z zasady może korzystać z niej bez ograniczeń. Może zatem na swojej parceli wybudować budynek, prowadzić działalność gospodarczą lub inną - pod warunkiem spełnienia warunków zapisanych przykładowo w ustawie Prawo budowlane. Kwestia niby jest nieskomplikowana. Niestety życie jest czasami przewrotne, i potrafi powikłać nawet najbardziej proste rzeczy.
15
Jul

O jakich aspektach pamiętać podpisując umowę na roboty budowlane?

na placu budowy
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podpisując umowę na roboty budowlane należy wiedzieć o najważniejszych założeniach prawnych, które staną się dla nas gwarancją zachowania bezpieczeństwa w sytuacji jakichkolwiek nieścisłości. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje ryzyko utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do najważniejszych elementów, jakie powinny się znaleźć w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego skutku prac budowlanych, a nie tylko do budowania ze starannością.
21
Mar

Pamiętaj o przepisach budowlanych

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Kiedy chcemy kupić albo budujemy dom należy wiedzieć jakie prawo nas obowiązuje. Jest to istotne, ponieważ każdy dokument podpisywany przy podejmowaniu inwestycji budowlanych powinien być zgodny z przepisami. Kiedy już uzyskamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, gdy rozpoczynamy budowę. Dobrze jest zorientować się w jaki sposób ma być spisana umowa o roboty budowlane. Absolutnie należy ją podpisać z ekipą.
19
Mar

Prace budowlane a prawo nieruchomości

dom jednorodzinny
Autor: Wellmade
Źródło: Wellmade
Polskie zasady postępowania prawnego przy budowie bywają dla ogromnej ilości zwyczajnych ludzi zbyt skomplikowane, aby samemu się w nich połapać. Bywa, że w bardzo drażliwej sprawie potrzebna jest również pomoc adwokata, czy doświadczonego doradcy prawnego.
4
Feb

Nie łam prawa budowlanego

dom
Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to rozmaite prawa i przepisy mogą regulować sporo dziedzin ludzkiego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu już,do tego przywykło chociaż nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych sytuacjach może to być po prostu bardzo denerwujące.
8
Jul

Po co nam przepisy budowlane

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Każdy człowiek na pewnym etapie życia wysnuwa wniosek, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie a może nawet dom. Po podjęciu tej decyzji zaczynamy zawiły proces kupowania lub stawiania domu. Mnóstwo ludzi obecnie decyduje się na kupienie mieszkania od dewelopera. W każdej z tych sytuacji warto zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują w tej dziedzinie.
Tags:
28
Feb

Konsultacje inżynierskie a fidic

Kodeksy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pochodząca z Francji organizacja fidic zaliczana jest do nienależących do rządu federacji, honorowanych przez ONZ oraz Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Najważniejszym celem, jaki postawiony został przez fidic, jest promocja ogólnych spraw oraz zadań stawianych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Patrząc na obowiązujące aktualnie prawo własności nieruchomości można zauważyć zmiany w jego egzekwowaniu, zwłaszcza jeśli rozważa się dane prawo w czasie zmieniających się w naszym kraju rządów.
Syndicate content