Prawo w sektorze budowlanym

8
Jan

Tech-Max – spółka, jaka zbuduje drogi i hale przemysłowe sprawnie i szybko

Takie inwestycje jak budowa dróg czy hal utożsamiane są z pokaźnymi przedsięwzięciami. Realizacją podobnych projektów zajmują się także prywatne osoby, jak Bogumił Wojciechowski. Firma Tech-Max, której jest właścicielem, wychodzi na rynek z ofertą usług budowlanych, stabilizacyjnych i ziemnych, nie tylko w województwie podkarpackim, gdzie ma siedzibę.
30
Dec

Ograniczenia prawa własności

działka
Autor: Eric Rayner
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadacz działki z zasady może z niej korzystać bez ograniczeń. Może więc na swojej działce postawić dom, prowadzić działalność gospodarczą czy inną - pod warunkiem spełnienia warunków zapisanych między innymi w ustawie o prawie budowlanym. Sprawa niby jest prosta. Niestety życie jest czasem przewrotne, potrafi powikłać nawet najbardziej proste rzeczy.
15
Jul

O jakich aspektach pamiętać podpisując umowę na roboty budowlane?

na placu budowy
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podpisując umowę na roboty budowlane musimy pamiętać o najważniejszych aktach prawnych, które będą dla obu stron gwarancją poczucia pewności w wypadku jakichkolwiek nieścisłości. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których może się pojawić niebezpieczeństwo dużych strat finansowych lub też dużych kar pieniężnych. Do najważniejszych części, które powinny się znaleźć w umowie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Istotne jest zapisanie w tym miejscu, że umowa odnosi się do jakiegoś efektu prac budowlanych, a nie tylko do starannego wykonywania prac.
21
Mar

Pamiętaj o przepisach budowlanych

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Kiedy chcemy kupić albo budujemy dom należy wiedzieć jakie prawo nas obowiązuje. Jest to istotne, ponieważ każdy dokument podpisywany przy podejmowaniu inwestycji budowlanych powinien być zgodny z przepisami. Kiedy już uzyskamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, gdy rozpoczynamy budowę. Dobrze jest zorientować się w jaki sposób ma być spisana umowa o roboty budowlane. Absolutnie należy ją podpisać z ekipą.
19
Mar

Prace budowlane a prawo nieruchomości

dom jednorodzinny
Autor: Wellmade
Źródło: Wellmade
Polskie reguły prawa przy budowie bywają dla wielu zwykłych ludzi za bardzo skomplikowane, aby samemu się w nich zorientować. Nieraz w niezwykle kłopotliwej kwestii potrzebna jest również wsparcie adwokata, lub też doskonałego doradcy prawnego.
4
Feb

Nie łam prawa budowlanego

dom
Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach, kiedy to różnego rodzaju prawa i przepisy mogą regulować bardzo wiele dziedzin naszego życia. Wielu z nas najzwyczajniej już,do tego przywykło choć trudno jest nie zgodzić się co do tego, że w wielu różnych sytuacjach może to być po prostu bardzo denerwujące.
8
Jul

Po co nam przepisy budowlane

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Każdy człowiek na pewnym etapie życia wysnuwa wniosek, że dobrze byłoby mieć własne mieszkanie a może nawet dom. Po podjęciu tej decyzji zaczynamy zawiły proces kupowania lub stawiania domu. Mnóstwo ludzi obecnie decyduje się na kupienie mieszkania od dewelopera. W każdej z tych sytuacji warto zapoznać się z przepisami, jakie obowiązują w tej dziedzinie.
Tags:
28
Feb

Konsultacje inżynierskie a fidic

Kodeksy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pochodząca z Francji organizacja fidic zaliczana jest do nienależących do rządu federacji, uznawanych przez ONZ oraz Bank Światowy jak i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Ważnym celem, jaki stawiany jest przez fidic, jest promocja generalnych spraw oraz zadań stawianych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Biorąc pod uwagę uznawane obecnie prawo własności nieruchomości można dostrzec zmiany w jego egzekwowaniu, zwłaszcza jeśli przemyśli się dane prawo w czasie zmieniających się w Polsce rządów.
Syndicate content