Prawo w sektorze budowlanym

8
Jan

Tech-Max – spółka, jaka zbuduje drogi i hale przemysłowe sprawnie i szybko

Budowy dróg i hal przemysłowych utożsamiane są z pokaźnymi przedsięwzięciami. Wykonywaniem takich projektów zajmują się także prywatne osoby, jak Bogumił Wojciechowski. Jego firma Tech-Max, której jest właścicielem, oferuje szeroką gamę usług w zakresie budowania i umacniania dróg oraz prac ziemnych, nie tylko w województwie podkarpackim, gdzie ma siedzibę.
30
Dec

Ograniczenia prawa własności

działka
Autor: Eric Rayner
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciel parceli co do zasady może korzystać z niej bez ograniczeń. Może więc na swojej działce postawić budynek, prowadzić działalność gospodarczą czy inną - pod warunkiem spełnienia warunków zapisanych między innymi w ustawie o prawie budowlanym. Rzecz niby jest nieskomplikowana. Niestety życie bywa przewrotne, i potrafi skomplikować nawet najbardziej łatwe sprawy.
15
Jul

O jakich aspektach pamiętać podpisując umowę na roboty budowlane?

na placu budowy
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podpisując umowę na roboty budowlane należy wiedzieć o najważniejszych założeniach prawnych, które staną się dla nas gwarancją zachowania bezpieczeństwa w sytuacji jakichkolwiek nieścisłości. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje ryzyko utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do najważniejszych elementów, jakie powinny się znaleźć w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego skutku prac budowlanych, a nie tylko do budowania ze starannością.
21
Mar

Pamiętaj o przepisach budowlanych

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Kiedy kupujemy albo budujemy dom powinniśmy wiedzieć jakie prawo nas obowiązuje. Jest to istotne, ponieważ każdy dokument zawierany przy okazji inwestycji w nieruchomości musi być zgodny z przepisami. Kiedy już otrzymamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, kiedy zaczynamy budowanie. Dobrze jest sprawdzić w jaki sposób powinna wyglądać umowa o roboty budowlane. Bezwzględnie musimy ją podpisać z ekipą.
19
Mar

Prace budowlane a prawo nieruchomości

dom jednorodzinny
Autor: Wellmade
Źródło: Wellmade
Polskie reguły prawa przy budowie bywają dla wielu normalnych osób zanadto skomplikowane, aby samemu się w nich zorientować. Nieraz w bardzo kłopotliwej kwestii potrzebna jest również porada adwokata, lub też doskonałego doradcy prawnego.
4
Feb

Nie łam prawa budowlanego

dom
Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Żyjemy w czasach, w których to rozmaite prawa i przepisy regulują bardzo wiele obszarów ludzkiego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu się do tego przyzwyczaiło chociaż trudno jest nie zgodzić się co do tego, że w wielu różnych sytuacjach potrafi to być naprawdę bardzo irytujące.
8
Jul

Po co nam przepisy budowlane

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Każdy z nas na pewnym etapie życia dochodzi do wniosku, że chciałby posiadać swoje mieszkanie a może i dom. Po podjęciu tej decyzji zaczyna się skomplikowany proces nabywania lub stawiania domu. Sporo ludzi ostatnio decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera. Niezależnie od tego, w której sytuacji jesteśmy należy zapoznać się z przepisami, które regulują tę dziedzinę.
Tags:
28
Feb

Konsultacje inżynierskie a fidic

Kodeksy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wywodząca się z Francji organizacja fidic zaliczana jest do nienależących do rządu federacji, uznawanych przez ONZ oraz Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Istotnym celem, jaki postawiony został przez fidic, jest promocja ogólnych spraw i zadań postawionych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Rozważając obowiązujące dzisiaj prawo własności nieruchomości można zaobserwować różnicę w jego egzekwowaniu, szczególnie gdy rozważa się owe prawo na przestrzeni zmieniających się w naszym kraju rządów.
Syndicate content