Prawo w sektorze budowlanym

8
Jan

Tech-Max – spółka, jaka zbuduje drogi i hale przemysłowe sprawnie i szybko

Budowy dróg i hal przemysłowych utożsamiane są z pokaźnymi przedsięwzięciami. Wykonywaniem takich projektów zajmują się także prywatne osoby, jak Bogumił Wojciechowski. Jego firma Tech-Max, której jest właścicielem, oferuje szeroką gamę usług w zakresie budowania i umacniania dróg oraz prac ziemnych, nie tylko w województwie podkarpackim, gdzie ma siedzibę.
30
Dec

Ograniczenia prawa własności

działka
Autor: Eric Rayner
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciel parceli co do zasady może korzystać z niej bez ograniczeń. Może więc na swojej działce postawić budynek, prowadzić działalność gospodarczą czy inną - pod warunkiem spełnienia warunków zapisanych między innymi w ustawie o prawie budowlanym. Rzecz niby jest nieskomplikowana. Niestety życie bywa przewrotne, i potrafi skomplikować nawet najbardziej łatwe sprawy.
15
Jul

O jakich aspektach pamiętać podpisując umowę na roboty budowlane?

na placu budowy
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Podpisując umowę na roboty budowlane należy wiedzieć o najważniejszych założeniach prawnych, które staną się dla nas gwarancją zachowania bezpieczeństwa w sytuacji jakichkolwiek nieścisłości. Umowa na roboty budowlane musi zawierać w sobie paragrafy, bez których istnieje ryzyko utraty zainwestowanego majątku lub też dużych kar pieniężnych. Do najważniejszych elementów, jakie powinny się znaleźć w zapisie należy określenie rodzaju prawnego takiego dokumentu. Konieczne jest zapisanie w tym miejscu, że umowa odnosi się do konkretnego skutku prac budowlanych, a nie tylko do budowania ze starannością.
21
Mar

Pamiętaj o przepisach budowlanych

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Kiedy kupujemy albo budujemy dom powinniśmy wiedzieć jakie prawo nas obowiązuje. Jest to istotne, ponieważ każdy dokument zawierany przy okazji inwestycji w nieruchomości musi być zgodny z przepisami. Kiedy już otrzymamy wszystkie pozwolenia, projekty itp. przychodzi moment, kiedy zaczynamy budowanie. Dobrze jest sprawdzić w jaki sposób powinna wyglądać umowa o roboty budowlane. Bezwzględnie musimy ją podpisać z ekipą.
19
Mar

Prace budowlane a prawo nieruchomości

dom jednorodzinny
Autor: Wellmade
Źródło: Wellmade
Polskie reguły prawa przy budowie bywają dla wielu normalnych osób zanadto skomplikowane, aby samemu się w nich zorientować. Nieraz w bardzo kłopotliwej kwestii potrzebna jest również porada adwokata, lub też doskonałego doradcy prawnego.
4
Feb

Nie łam prawa budowlanego

dom
Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to rozmaite prawa i przepisy mogą regulować sporo dziedzin ludzkiego życia. Całe mnóstwo ludzi po prostu już,do tego przywykło chociaż nie sposób zaprzeczyć temu, że w wielu różnych sytuacjach może to być po prostu bardzo denerwujące.
8
Jul

Po co nam przepisy budowlane

Prawo
Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Każdy z nas prędzej czy później dochodzi do wniosku, że chciałby posiadać własne mieszkanie albo dom. Po podjęciu tej decyzji zaczyna się cały proces kupowania lub budowania domu. Wielu ludzi ostatnio decyduje się na kupno domu od dewelopera. Niezależnie od tego czy kupujemy czy budujemy dom trzeba zapoznać się z przepisami, które regulują tę działkę.
Tags:
28
Feb

Konsultacje inżynierskie a fidic

Kodeksy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wywodząca się z Francji organizacja fidic zaliczana jest do nienależących do rządu federacji, uznawanych przez ONZ oraz Bank Światowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Istotnym celem, jaki postawiony został przez fidic, jest promocja ogólnych spraw i zadań postawionych przed stowarzyszeniami członkowskimi. Rozważając obowiązujące dzisiaj prawo własności nieruchomości można zaobserwować różnicę w jego egzekwowaniu, szczególnie gdy rozważa się owe prawo na przestrzeni zmieniających się w naszym kraju rządów.
Syndicate content