pieniądze

21
Mar

Jak duże szanse stoją przed kadrą nauczycielską podczas niżu demograficznego?

Dzieci w szkole, nauka
Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com
Nauczyciele w tym momencie nie są już raczej tzw. świętymi krowami. W końcu w dzisiejszych czasach mamy znaczący niż demograficzny. Jeśli zmniejszyła się liczba dzieci, nie może za bardzo zdziwić, że bezrobocie to coraz poważniejsze zjawisko w branży. Oczywiście sytuacja nauczycieli nie jest aż tak bardzo beznadziejna. Zasadniczo tacy solidni nauczyciele w dalszym ciągu robią to co umieją najlepiej. Tak w ogóle byłoby dobrze, gdyby w każdym przypadku przechodzili na zwolnienie albo wcześniejszą emeryturę tacy belfrzy, którzy najzupełniej nie nadają się do owego niezmiernie trudnego zawodu.
28
Nov

Ochrona idei

prawo
Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozytorzy to często bardzo niedoceniani ludzie, bez których dużo niezapomnianych przebojów minionych lat nie mogłoby istnieć. Są to osoby o wszechstronnym wykształceniu muzycznym i dużej wiedzy z zakresu instrumentoznawstwa. Nierzadko są to także muzycy biegli w grze na kilku instrumentach. Duża liczba popularnych muzyków i reżyserów korzysta z ich pomocy w czasie tworzenia. Komponowanie nie polega jedynie na zapisywaniu nut, twórca powinien potrafić posługiwać się aparatem muzycznym w takim stopniu, by być w stanie obrazować za pomocą tonacji utworu czy barwy instrumentu dany nastrój.
25
Nov

Usługi prawnika – do czego są potrzebne

prawo
Źródło: www.morguefile.com
Z miejsca trzeba odpowiedzieć na pytanie umieszczone w temacie – tak, taki zawodowiec jest potrzebny w każdej działalności gospodarczej. Jego zatrudnienie to następny wydatek, duży zresztą, który obciąża budżet, jednak są to dobrze wydane pieniądze. Dlatego tak się dzieje?
27
Jun

W jakiej sytuacji poszukać pomocy radcy prawnego?

E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Prawo dotyczy wszystkich ludzi. Prawo jest niestety na tyle trudnym zbiorem zasad, że niemądrze jest oczekiwać, że każdy człowiek będzie pamiętał każdy paragraf, mimo że, przynajmniej w teorii, powinien. Szczęśliwie nie jesteśmy skazani na śledzenie przepisów wśród setek ksiąg i paragrafów.
Syndicate content